Barcelona, surclasată de Real Madrid în Supercupa Spaniei

Evaluare utilizator: 0 / 5

Steluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivă

Real Madrid a castigat miercuri noaptea cea de-a 10-a Supercupa a Spaniei din istorie.

Dupa 3-1 in tur, pe Camp Nou, campioana Spaniei si a Europei a invins-o pe marea rivala Barcelona si-n returul de pe Santiago Bernadeu, scor 2-0.

5-1 la general, dupa doua partide in care Real a fost superioara la toate capitolele.

Fara Cristiano Ronaldo, suspendat ca urmare a cartonasului rosu vazut in tur, Real a facut un nou meci solid si a surclasat o Barcelona care pare ca nu se regaseste fara Neymar.

Marco Asensio a deschis scorul dupa doar patru minute de joc, cu un sut formidabil de la aproximativ 30 de minute.

Cea de-a doua reusita a "albilor" a venit cu 6 minute inainte de pauza, cand Benzema a finalizat din centrul careului o centrare a lui Marcelo.

In tabara catalanilor, Lionel Messi si Luis Suarez au fost cei mai periculosi jucatori, dar n-au reusit sa-l invinga pe Keylor Navas, desi ocazii si-au creat.